Jak przygotować mieszkanie na przyjście dziecka.

2 komentarze

aranżacja wnętrz

Przybycie tego nowego członka rodziny jest na pewno dobrym powodem na zastanowienie się nad zmianą aranżacji wnętrza. Zadajemy sobie różne pytania. Co zrobić żeby było bezpiecznie? Jak powinien wyglądać pokój dla dziecka? Jak dużo przestrzeni potrzebuje? Odpowiedzi na te pytania mogą być prostsze niż nam się wydaje.

Bezpieczeństwo.

W pierwszych miesiącach nie ma zbyt wielkiego niepokoju o bezpieczeństwo malucha. Jednak gdy pociecha w miarę rozwoju zaczyna się samodzielnie poruszać trzeba podjąć pewne kroki. Najlepiej się za to zabrać jeszcze przed przyjściem dziecka. Jeśli w Twoich drzwiach znajduje się  szyba, zabezpiecz ją by maluch nie mógł jej stłuc i się skaleczyć. Najlepiej to zrobić oklejając szybę taśmą antywłamaniową. Upewnij się, że pod oknami nie znajduje się nic, na co dziecko mogłoby się wspiąć. Taśmą samoprzylepną przytwierdź dywany do podłogi by uniknąć ślizgania. Nie zapomnij oczywiście o zabezpieczeniu wszystkich ostrych kątów i o trzymaniu niebezpiecznych narzędzi z dala od dziecka.

Wystrój i wyposażenie pokoju dla malucha.

Wybieraj jasne kolory. Jeśli spodziewasz się dziewczynki, możesz pójść w stronę różu i bieli. Jeżeli pokój ma być dla chłopca,  najlepiej wybrać coś z błękitów i zieleni. Wybierając meble zwróć uwagę na to by były pojemne, ale jednocześnie nie zajmowały zbyt dużo miejsca. W końcu będą musiały pomieścić ubranka, mnóstwo zabawek i wszystko, co będzie ci potrzebne podczas nocnych wędrówek do jego pokoju.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *